Játékos előadás 1.– Érzékenyítő tréning 1.
2018. szeptember 17-én az EFOP-3.1.8-17-2017-00024 Együtt, testvérként az Ajaki Iskolával projekt keretében fergeteges játékos foglalkozáson vették részt diákjaink.
Már a bemutatkozás is játékosan történt, minden tanuló mutatott egy mozdulatot a neve mellé, amit a többieknek le kellett utánozniuk. Majd „elmentek az erdőbe fát vágni”, szöveggel és mozgással adták elő a történetet. Ezt követően különböző páros játékok következtek, pl. mutatni kellett a mellettük lévő társnak egy testrészt, s megnevezni egy másikat, majd a megnevezettet mutatni és megnevezni egy újabbat, …. A gyerekek jókat nevettek, ha közben tévesztettek, akkor azonnal javítottak, egyre jobban mentek a feladatok, belefeledkeztek a játék örömébe.
Előadóink jó érzékkel vették észre, hogy a gyerekek nehezen választanak párt. Ezért olyan feladatok következtek, amiben különböző módokon csoportokat kellett alakítaniuk.
A befejező játék, a szavak nélküli mesélés, a gyerekek kreativitását és képzelőerejét mutatta meg. Az izgalmas játékok során – szobrokat alkottak a szobrászok, állatokat jelenítettek meg, élőképeket készítettek – akaratlanul is oldódott a feszültség a diákokban, megmutathatták alkotó tehetségüket. Lelkesen dolgoztak, s a foglalkozás végén nagy dicséretet kaptak vendégeinktől.
A játékos csoportmunka alatt a tanulók korosztályának megfelelő formában, úgynevezett érzékenyítő tréning segíti a diákokat a felnőtt világ megismerésében. A csoportmunka egyik fő várható eredménye a közösségen belüli, mindennapi helyzetekben tanúsítható viselkedési módok, magatartásminták meghatározása, az egyéni célok mellett a közösségi célok megismerése, kijelölése, és a valós kapcsolati hálók kialakítása és karbantartása. A fő elem a játék volt ezen a foglalkozáson.